Rozhodni, kam pôjdú tvoje peniaze

Môžeš sa sám rozhodnúť a vybrať si, do ktorej našej aktivity alebo projektu pojdú peniaze z tvojich 2% z daní.

Daj nám vedieť, že nám chceš pomôcť v rozvoji a rozhodni, do ktorej našej aktivity alebo projektu pojdú peniaze z tvojich 2% z daní.

HLASOVAŤ

Ak si už hlasoval, tu je postup a tlačivá, ktoré budeš potrebovať.

MÁM FIRMU

Ak podávaš daňové priznanie, tu sú naše údaje, ktoré je potrebné doplniť do príslušného daňového priznania. Stiahni si aktuálne tlačivá.

Na hrane
Vyšehradská 6, Bratislava 851 06
IČO: 42 183 812

SOM ZAMESTNANEC

KROK 1

Do 15.02.2017 požiadaj zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

KROK 2

Potom požiadaj zamestnávateľa, aby ti vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti za rok 2016.
Z tohto Potvrdenia si vieš zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

2% zo zaplatenej dane
To je maximálna suma, ktorú môžeš v prospech prijímateľa poukázať, ak si v roku 2016 nebol dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracoval menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3€.

3% zo zaplatenej dane
Ak si v roku 2015 odpracoval dobrovoľnícky minimálne 40 hodín – ak máš záujem darovať 3%, tlačivo ti pošleme, len nám daj vedieť.

KROK 3

Posledným krokom je zaslanie vyplneného VYHLÁSENIA spolu s POTVRDENÍM O ZAPLATENÍ DANE a prípadne aj POTVRDENÍM O ODPRACOVANÍ 40 HODÍN na daňový úrad podľa tvojho bydliska do 30.04.2017 na adresu, ktorú nájdeš na financnasprava.sk

TOTO MYSLÍME VÁŽNE:

Ak sa ti to zdá celé komplikované, prosím vyžiadaj od zamestnávateľa potrebné potvrdenie (potvrdenie o zaplatení príjmov zo závislej činnosti) a daj nám vedieť, ostatné vyriešime a obeháme za teba.

Petra Divékyová / 0908 932 035 / oznahrane@gmail.com

Dokumenty na stiahnutie

Ďakujeme za každý cent 🙂

Vďaka vám môžeme realizovať skvelé projekty.