Čo s 2% v 2018

Koncom mája chystáme ďalší ročník Majstra Slnečných hodín a teraz ešte doriešujeme financovanie. Aktuálne máme vyzbierané nejaké peniaze cez fundraisingovú kampaň na Štartovači a máme aj schválený drobný grant z magistrátu hlavného mesta. Tieto peniaze však nestačia na pokrytie všetkých nákladov. Na Slnečných hodinách sa tento rok môžete tešiť na antigraffiti náter a novú workoutovú preliezku. Koncom mája pre vás plánujeme ďalšiu hojdačku na Lafranconi. Ak si sa rozhodol nás podporiť, tak sa nám ozvi a prvý sa dozvieš kedy to bude.

Svojími 2% môžeš podporiť aj Miša Gabriža, ktorý sa po dvoch expedíciach s Petrom Hámorom v Himalájach pokúsi zdolať osemtisícovky v Pakistánskom Karákoram.

MÁM FIRMU

Ak podávaš daňové priznanie, tu sú naše údaje, ktoré je potrebné doplniť do príslušného daňového priznania. Stiahni si aktuálne tlačivá.

Na hrane
Vyšehradská 6, Bratislava 851 06
IČO: 42 183 812

SOM ZAMESTNANEC

KROK 1

Do 15.02.2018 požiadaj zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

KROK 2

Potom požiadaj zamestnávateľa, aby ti vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti za rok 2017.
Z tohto Potvrdenia si vieš zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:

2% zo zaplatenej dane
To je maximálna suma, ktorú môžeš v prospech prijímateľa poukázať, ak si v roku 2017 nebol dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracoval menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3€.

3% zo zaplatenej dane
Ak si v roku 2017 odpracoval dobrovoľnícky minimálne 40 hodín – ak máš záujem darovať 3%, tlačivo ti pošleme, len nám daj vedieť.

KROK 3

Posledným krokom je zaslanie vyplneného VYHLÁSENIA spolu s POTVRDENÍM O ZAPLATENÍ DANE a prípadne aj POTVRDENÍM O ODPRACOVANÍ 40 HODÍN na daňový úrad podľa tvojho bydliska do 30.04.2018 na adresu, ktorú nájdeš na financnasprava.sk

TOTO MYSLÍME VÁŽNE:

Ak sa ti to zdá celé komplikované, prosím vyžiadaj od zamestnávateľa potrebné potvrdenie (potvrdenie o zaplatení príjmov zo závislej činnosti) a daj nám vedieť na oznahrane@gmail.com, ostatné vyriešime a obeháme za teba.

Dokumenty na stiahnutie

Ďakujeme za každý cent 🙂

Vďaka vám môžeme realizovať skvelé projekty.